

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Height | 300 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 10 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 13 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 240 mΩ |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2 nH |
| Core Material | Ceramic, Ferrite |
| Max DC Current | 300 mA |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
| Tolerance | 0.2 nH |
Stock: 2657
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00250
Ext.Price$0.00250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00250 | $0.00250 |
| 10 | $0.00125 | $0.01250 |
| 50 | $0.00096 | $0.04800 |
| 100 | $0.00087 | $0.08700 |
| 500 | $0.00078 | $0.39000 |
| 1000 | $0.00074 | $0.74000 |
| 3000 | $0.00070 | $2.10000 |
| 5000 | $0.00066 | $3.30000 |
| 10000 | $0.00062 | $6.20000 |
| 30000 | $0.00059 | $17.70000 |
